Дизельні двигуни Deutz

Дизельні двигуни Deutz

Deutz AG – німецьий виробник дизельних двигунів. Компанія занована в 1865 році в м.Колоні http://deutz.com. У 1964 році прийнято логотип компанії у вигляді букви "М" від слова MAGIRUS на фоні катедри міста Ульм (Ulmer Münster).

Стисла історія Deutz AG в датах
1864 Eugen Langen i Nicolaus August Otto першими в світі заснували фабрику з виробництва двигунів “N. A. Otto & Cie”
1872 зміна назви на Gasmotoren-Fabrik Deutz AG. Фірма найняла на роботу технічного директора Готлеба Даймлера і головного конструктора двигунів- Вільгельма Майбаха.

1882 Готлеб Даймлер і Вільгельм Майбах разом покинули підприємство, щоб занувати свої виробництва.
1892-1970 –період виробництва локомотивів
1897 початок виробництва дизельних двигунів по ліцензії MAN
1909 талановитий італійський інженер –Етторе Бугатті став конструктором гоночного авто з двигуном 1,3л , що випускався одиничними серіями.

Перша світова війна - DEUTZ випускає 5т вантажівки та артилерійський тягач.
1926 поява трактора з двигуном DEUTZ.
1930 до Motorenfabrik DEUTZ AG було приєднано Humboldt AG (переробка сипучих матеріалів) та Motorenfabrik Oberursel AG (авіаційні двигуни). Виникла спільна назва - Humboldt-DEUTZ AG

1936 Humboldt-DEUTZ AG придбано чергову фабрику - C.D. Magirus AG(виробництво вантажівок). Налагоджено спільне виробництво вантажних авто, бусів та пожежних машин під маркою MAGIRUS-DEUTZ (до 1974р.)

1938 на підставі умов з Klöckner-Werke AG приєднано Isselburger Hütte (виробництво та продаж сталі). Повстала відома назва- Klöckner-Humboldt-Deutz AG (KHD)

Друга світова війна –виробництво броньованих машин (БТР), вантажівок, пожежних машин („Raupenschlepper Ost“)
1962 KHD викупило значну долю виробника тракторів та сільгоспмашин FAHR AG. У результаті у продажі зявились трактори марки DEUTZ-FAHR, які на ринку США продавались під маркою DEUTZ-ALLIS.

1995 підрозділи KHD-Agrartechnikbereich GmbH (техніка аграрна) і DEUTZ-Fahr Erntesysteme GmbH (збиральні системи) продано італійській групі SAME.

1997 повернення до первісної назви  – DEUTZ AG.
2008 DEUTZ AG має штат 5500 працівників, з них 1200 за кордоном. Під контролем концерну знаходиться 22 дочірніх підприємства. Компанія представлена в 130 країнах світу. Річний оборот складає 1,3 млрд. ЄВРО.

2010 MWM GmbH (Motorenwerke Mannheim-моторний завод м.Мангхейм) був придбаний в Deutz AG концерном CATERPILLAR
Таким чином DEUTZ слідом за PERKINS (1998) входять в концерн-гігант по виробництву двигцнів - CATERPILLAR.