Прес-підбирачі Sipma

Прес-підбирачі Sipma

Підриємство SIPMA (Польща) має завидну та багату біографію. За час свого існування воно постійно розширялося шляхом придбання та об’єднання з географічно близькими та технологічно схожими підприємствами свого регіону. Умовно історію об'єднання можна розділити на чотири періоди:

I ПЕРІОД: 1835 – до Першої світової війни (розділена Польща)

1835 – шотландці Джон Дуглас та Ендрю Кедслі  заснували в м.Люблін завод молотарок і соломорізок.

1840 - Дейвід Берд теж у Любліні заснував завод сельськогосподарських машин.

1874 - Мечислав Сариуш Вольські з Саксонії у цьому ж місті заснував "Завод Машин та Ливарний Завод Заліза". Тут випускали молотарки, соломорізки, віялки і чавунне литво.

1890 - Вацлав Морітц на базі підпрприємства Дейвіда Берда відкрив сучасний "Завод Молотарок і Ливарний Завод Чавуна " -  "Вацлав Морітц".

II ПЕРІОД: між Першою та Другою світовими війнами (незалежна буржуазна Польща)

Мечислав Вольскі перетворює своє довоєнне підприємство на сучасний "Завод Машин і  Сельскогосподарського Обладнання М. Вольскі та Товариство".  Його продукція мала великий успіх серед фермерів тогочасної Польщі. Існувала навіть мережа філіалів, один з яких разміщувався в нашому рідному Львові.  Значна доля продукції продавалась до Радянської Росії.

III ПЕРІОД: після Другої світової війни – 1990 р. (соціалістична Польща)

З приходом комуністів уся промисловість в країні була відібрана й націоналізована. Окремі сільгосппідприємства м.Любліна були об’єднані в одне.  Відповідно, нічого якісно нового  “народне” підрприємство не виготовляло.  Тому в 1974 році була придбана ліцензія на німецький пресс-підбирач “FAHR HD-350”, що дістав назву Z-223. Він випускається заводом до сьогоднішнього дня. Тепер це злегка модернізована та дуже популярна модель Z-224.

IV ПЕРІОД: сучасна історія ( Польща від “Солідарності” до членства в ЄС)

1989 – створення  СП з італійцями. Уже від 1 січня 1990 року  АТ ”SIPMA” почало свій сучасний прогрес. Майже кожен рік асортимет расширюється декількими новими моделями.  У 1996 році АТ ”SIPMA” придбало контроль над ТОВ ”BIZON” (виробником комбайнів). 2008р. – створення ТОВ ”SIPMA” RU (Росія).

Зараз  SIPMA (Польща) – передове підприємство , що використовує переваги партнерства у Європейському Союзі та ринків Східної Європи .