Зернозбиральні комбайни John Deere

Зернозбиральні комбайни John Deere

«Я ніколи не поставлю своє ім'я на виробі, в якому немає того кращого, що є в мені» (Джон Дір - засновник і президент компанії).

Беззаперечна надійність та ефективність техніки «Deere & Company», підвалини яких закладаються ще на стадії розробки, стали основним аргументом вибору продукції компанії не тільки фермерами з різних куточків світу, а й України. Уже більше 175 років «John Deere» стоїть на варті покращання умов праці робітників сільського господарства пройшовши шлях від створення плуга з полірованої сталі до зернозбирального комбайну 9860 STS. З чого ж все розпочалось?

Ідея, що втілилась у реальність

7 лютого 1804 року у м. Ратленд, штат Вермонт (США) у сім'ї кравця Вільяма Райнольда Діра народився третій син Джон. Батьківською турботою хлопчина насолоджувався недовго - 4 роки. Вільям вирушив кораблем до Англії за спадком, з того часу син про батька нічого не чув.

Маючи за плечима початкову освіту мама прилаштовує сімнадцятирічного юнака помічником до магдебурзького коваля Бенжаміна Лоуренса. За 4 роки навчань учень переймає справу свого наставника і здобуває значну популярність за винахідливість і майстерність. Проте економічна криза, що панувала у той час у Вермонті змусила молодого коваля шукати кращої долі у Західних штатах. Він залишає на певний час сім'ю і відправляється у пошуки кращого заробітку.

Після довгої та важкої подорожі, Джон вирішує зупинитися у невеликому містечку штату Іллінойс, де і засновує власну кузню. Справи налагоджуються. Від місцевих фермерів Дір дізнався про значні труднощі з обробкою в’язких ґрунтів прерій. Сталеві плуги, що застосовувалися на батьківщині для зорювання піщаних земель уже не підходили. Ретельно проаналізувавши проблему, коваль прийшов до висновку, що правильна форма і відвал плуга повинні привести до його самоочищення від в’язкого ґрунту. Так у 1837 році був створений сталевий плуг унікальної конструкції, який успішно пройшов польові випробування. У 1848 році кількість виготовлених плугів сягнула 1000 одиниць у рік.

Сімейна справа

Проіснувавши 31 рік у формі товариства і індивідуального підприємництва, компанія «John Deere» у 1868 році була зареєстрована як юридична особа «Deere & Company». Через рік на пост віце-президента, а згодом президента був призначений Чарльз Дір – син засновника корпорації. Розпочинається нова віха нововведень і змін. Засновується декілька філій, відкривається ціла мережа незалежних дилерів з дрібного збуту техніки. Компанія «John Deere», крім плугів, займається виготовленням культиваторів та сівалок.

У 1876 році реєструється торговий знак «олень, що біжить».

У 1907 році керівництво переходить до зятя Чарльза Вільяма Баттерворта. У 1918 р. компанією було викуплено завод з виробництва тракторів у Ватерлоо, штаті Айова, що стає початком діяльності концерну в області тракторобудування.

У 1927 р. «John Deere» зайнялася виробництвом причіпних комбайнів.

У 1928 році правління перейшло до внука Джона – Чарльза Діра Веймана. Чарльз зробив ставку на інженерію, технічну досконалість продукції, удосконалення вже існуючих атрибутів аграрної техніки. Навіть у період кризи, компанія змогла реалізувати свою продукцію на 100 мільйонів доларів.

Завершив сімейну династію Дірів зять Чарльза Вільям А. Хьюітт, який 27 років очолював компанію по 1982 рік. На цей етап припадає один з найбільших періодів зростання. «John Deere» стала провідним виробником сільськогосподарської техніки в світі, а також великим виробником будівельної і лісозаготівельної техніки та техніки для догляду за газонами.

Якість - понад усе!

"Якщо цього не робитимемо ми, хтось інший зробить це за нас, а ми втратимо бізнес" (Джон Дір)

Принцип виробництва винятково якісної продукції - основний і пріоритетний з моменту створення компанії. У цьому мали змогу пересвідчитися мільйони фермерів, власників продукції «John Deere». На даний момент компанія встановила найвищі стандарти майстерності.

Завдяки інтенсивним розробкам, світовим дослідженням, постійному контролю за якістю продукції, вона здобуває почесне світове ім’я виключно надійної техніки будь це газонокосарка чи сучасний комбайн. З останнім її досить часто асоціюють. І це не дивно, оскільки з 1927 року «John Deere» випустив понад 1 млн. самохідних зернозбиральних комбайнів. Сьогодні компанія відома такими серіями комбайнів, як: «CWS», «W», «T», «CTS», «STS».

Вінцем наукової думки «John Deere» є флагманська лінійка комбайнів серії «STS», які оснащуються кулеподібним ротором. Зокрема, марка John Deere 9860 STS - найбільша, найпродуктивніша сільськогосподарська машина з усіх, що коли-небудь створювались компанією (потужність 375 кінських сил, точне керування за допомогою системи AutoTrac сполученою із навігаційною супутниковою системою).

Зернозбиральні комбайни

Основне виробництво комбайнів зосереджено в штаті Іллінойс, США, (завод John Deere Harvester Works) і в м. Цвайбрюккен, Німеччина. У 1927 р. в Америці була випущена перша партія комбайнів, а з 1965 року, розпочалося освоєння Європи.
Основні параметри роботи будь-якого зернозбирального комбайна John Deere задаються і відстежуються за допомогою електронної системи.

Компанія пропонує великий модельний ряд зернозбиральних комбайнів із трьома різними системами обмолоту й сепарування.

Комбайни з класичною схемою обмолочування й соломотрясом (W) потужністю двигуна від 255 до 350 к. с. (м. Цвайбрюккен) застосовуються у місцевості з високою врожайністю. Завдяки барабанній системі обмолочування і клавішному соломотрясу, легко прибираються зернові культури на оброблюваних ділянках з нахилом до 22 градусів. При цьому якість соломи залишається високою. Комбайни цієї серії відзначаються простотою в обслуговуванні, економічною витратою палива і високою вантажопідйомністю.

Серія S відрізняється аксіально-роторною системою обмолоту і сепарації з максимальною продуктивністю для збору вологого збіжжя. Робоче місце з підвищеним комфортом.

У Німеччині випускають 5-ти та 6-ти клавішні комбайни з найбільшою площею обмолоту в світі серед 6-ти клавішних моделей (серія Т), потужністю 290-400 к.с. Пальцевий сепаратор, перекидний бітер і соломотряс справляються з навантаженнями надзвичайно легко.

Серія C характеризується класичною схемою обмолоту й двороторним сепарувальним пристроєм з потужністю двигуна 400 к. с. Система мультипальцевої сепарації - висока продуктивність і отримання зерна відмінної якості. Комбайни цієї серії використовують у важких умовах збирання врожаю. Комбайнер, самостійно визначає режим подрібнення або скидання соломи.

Не залишаються осторонь також комбайни з класичною схемою обмолоту та соломотрясом (моделі 1470 та 1570) від 204 до 262 кінських сил.

Трактори

У 1926 р. у Ватерлоо було випущено один із найвідоміших і найпопулярніших тракторів в історії тракторобудування - "Хлопаючий Джонні". Звідси бере свій початок серія тракторів R, що працювали на дизелі, а згодом техніки з шестиступеневою коробкою передач і гідроприводом.

Серія 6B має не тільки чудовий зовнішній вигляд, а й надійна і універсальна. Трактори оснащені найнеобхіднішими функціями - нічого зайвого. Добрі у оброблені ґрунту, культивуванні.

Серія 6D - стильність, відмінні характеристики і продуктивність. Підходить для заготівлі сіна.

Серія 6М відзначається двигуном з високою потужністю PowerTech E, повнорамною конструкцією для зменшення рівня вібрації і загальної маси техніки.

Серія 7030 - високі прохідні характеристики на дорозі і в полі. Відзначається новим типом силового агрегату - PowerTech Plus, що економить паливо. На малих обертах двигуна швидкість трактора може триматися на рівні 40 км/год.

Серія В - характеризується вбудованими системами керування, контролю і фіксації даних.

Серії 8R/8RT відрізняються особливою витривалістю, пристосованістю навіть до повноцінної нічної роботи. Наявність 9-літрового двигуна PowerTech, кругова система освітлення допомагають досягти максимальної продуктивності.

Серія 9R - повнопривідні надпотужні трактори, що призначені для роботи у найважчих умовах без зниження продуктивності.

Єднання покупця з технікою

Майбутній власник техніки «John Deere» (комбайна чи трактора) може отримати запрошення відвідати  виробничий цех у східній частині Моліна, Іллінойс або Ватерлоо, Айова, щоб побачити покупку у процесі її створення. Візит планується так, щоб він збігався з датою випуску продукції. Вручаючи символічний «золотий ключ», покупець стає першою людиною, яка заводить двигун придбаної техніки.