Зернозбиральні комбайни Massey Ferguson

Зернозбиральні комбайни Massey Ferguson

Комбайни Massey Ferguson здобули світову популярність завдяки унікальній запатентованій системі обмолочування та сепарації з поперечним розміщенням ротора. Така система ефективно зарекомендувала себе на високоврожайних посівах кукурудзи та сої.

Початок

Історія компанії Massey Ferguson розпочалася у 1847 році, коли канадський власник ферми Деніел Массі (Daniel Massey) в місті Ньюкасл, штат Онтаріо (Канада), почав виробляти і ремонтувати машини для довколишніх ферм. Тоді ще підприємство мало зовсім іншу назву - Newcastle Foundry and Machine Manufactory. Однією з перших у світі компанія стала займатися складанням механічних комбайнів, спочатку використовуючи деталі зі Сполучених Штатів, а пізніше перейшовши на проектування та будівництво власної техніки.

Сімейний бізнес

Після смерті господаря фірма перейшла в руки до його старшого сина - Харта Массі, який значно розширив виробництво. Сини Харта Массі - Чарльз, Честер, Уолтер і Фред - стали активними учасниками бізнесу батька і, врешті-решт, змінили його на посаді керівника. Однак це було останнє покоління Массі, яке займалося сімейним бізнесом - інші спадкоємці не зважилися йти по стопах своїх предків.

Злиття компаній і розвиток

Massey не міг не помітити на ринку іншого лідера - Harry Ferguson Limited і щоб стати ще сильнішим, вирішує придбати тракторний бізнес. У 1891 році відбулося злиття Massey Manufacturing Co. і A. Harris, Son & Co. Ltd, результатом якого стало утворення Massey-Harris Co. Незабаром ця корпорація виявилася найбільшим постачальником сільськогосподарської техніки на всій території Британської Імперії. У 1930-х роках фірмою був презентований самохідний комбайн.

У 1946 році розпочато випуск трактора Ferguson TE-20, який який побив всі рекорди за кількістю продаж - 520 тис. машин.

У 1953 році компанія злилася з фірмою Ferguson Company, отримавши при цьому нову назву - Massey-Harris-Ferguson. А вже в 1958 році підприємство здобуло свою останню назву. Разом зі скороченням найменування до Massey Ferguson, компанія спробувала також зібрати воєдино дві продуктові лінії та дилерські мережі. До кінця 1957 року в компанії працювало понад 21 тисяча працівників. Були свої представництва в Європі, що сприяло збільшенню оборотів. З'являються склади під Парижем, завод у Німеччині. Трактори починають фарбувати у фірмові кольори - червоний і сірий, на їх бортах з'являється логотип - три трикутника.

1962 р. став роком створення коробки передач multipower.

У 1970-му році виробники звертають особливу увагу на безпеку своїх комбайнів і тракторів. Модернізуються також кабіни, набирають обтічних форм. Крім того постійно покращуються технічні характеристики агрегатів. Massey Ferguson є законодавцями прогресу у своїй галузі. Їх плуги, збиральна техніка і преси вражають своїми технічними характеристиками. Компанія стрімко завойовує ринки Східної Європи.

1972 р. ознаменувався початком випуску найбільшого у Північній Америці комбайна  Massey Ferguson 760.

1977 р. з'являється жатка Power Flow, а роком пізніше вперше впроваджується електронне управління механізмом навісу.

1991 р. запрацювала система картування врожаю на комбайнах.

1994 р. компанію Massey Ferguson купує корпорація AGCO.

У 2009-му інженери Massey Ferguson розробляють проект сільськогосподарського концепт-кара, розрахованого на ферму майбутнього. У ньому буде використаний датчик, який зможе визначати стиглість рослин, щоб комбайн зрізав тільки самі спілі з них. Поки що це тільки концепція. Але вона буде реалізована в найближчому майбутньому - запевняють менеджери Massey Ferguson.

2010 р. - розширюється модельний ряд комбайнів, випустивши сімейство Delta з гібридною сепаруючою системою MF відзначає 75-ту річницю випуску першого самохідного комбайна.

Комбайни

Компанія Massey Ferguson пропонує комбайни різної потужності, продуктивності, конструкції молотильно-сепарувального пристрою та інших параметрів. Серед асортименту товару представлені моделі комбайнів з потужністю двигуна від 175 до 459 кінських сил і місткістю бункера від 5000 до 12700 літрів. Їх виробництво відбувається на кількох заводах по-всьому світу.

Centora

Високопродуктивні клавішні комбайни Centora випускаються у двох моделях MF7280 (378 к.с.) та MF7282 (413 к.с.) і призначені для збирання всіх видів зернових культур. Вони підійдуть як малим так і великим фермерським господарствам. Комбайни цієї моделі відзначаються унікальною жаткою Power Flow (ширина захвату від 6,1 до 9,2 м), яка має примусову подачу стебел до шнека. Нова система привода коси від Schumacher збільшує кількість рухів до 1200 за хвилину. Вдосконалена система автоматичного регулювання швидкості обертання мотовила.

Головний молотильний барабан, завдяки вдосконаленій конструкції, має значні переваги у порівнянні з іншими молотильними системами. Била кріпляться до барабана за допомогою болтового з’єднання зі сталевими підкладками. Це спрямовано на підвищення маси барабана, що допомагає підтримувати швидкість і якість обмолоту. Підбарабання зроблено так, щоб забезпечити високу швидкість проходження через нього скошених стеблин, тобто збільшує продуктивність при менших затратах потужності.

Cистема 8-клавішного соломотряса на 33% збільшує продуктивність роботи комбайна у порівнянні з 6 клавішною щодо перевертання, розчісування і перетрушування маси. Вона підвищує якість сепарації зерна з соломи, а використання простого пасового привода забезпечує зменшення енергоспоживання і витрати палива. На комбайнах встановлена високопродуктивна система вивантаження зерна - поворотного типу. Вона забезпечує високу швидкість і висоту вивантаження бункера.

Activia

Використання на комбайнах високоінерційного барабана дозволяє молотарці справлятися з будь-яким потоком скошених стебел, а роторний сепаратор покращує сепарацію зерна з вологої маси.

Для комбайнів цієї моделі характерне:
- застосування різального механізму жатки виробництва Schumacher (покращує процес скошування);
- наявність подавального бітера на похилій камері (забезпечує рівномірне видалення скошених стеблин зі шнека жатки і рівномірність її подачі на барабан);
- оцинкований корпус зернового тракту (гарантує довготривалу експлуатацію без заміни основних компонентів).

Молотарка обладнана додатковим підбарабанням, яке розташоване під відбійним бітером. Це забезпечує додаткові 14° обхвату з тильного боку головного підбарабання. Регулювання відбувається у залежності від довжини соломи та її вологості, оптимізуючи процес сепарації.

Fortia

Комбайни з'явилися на початку 2009 року і ввібрали в себе всі зміни та вдосконалення, що були зроблені з урахуванням побажань та пропозицій фермерів.

Модель MF9695 - комбайн 6-го класу з потужністю двигуна 330 к.с. MF9790 - комбайн 7-го класу з потужністю двигуна 380 к.с. MF9895 - комбайн 8-го класу з потужністю двигуна 460 к.с. На перших двох моделях встановлені двигуни об’ємом 8,4 літра, а на MF9895 - двигун Caterpillar ACERT C13 об’ємом 12,4 літра. Всі моделі комплектуються різними жатками, шириною захвату від 6,1 до 11 м (жатки MF7200, з плаваючою косою MF8000, Power Flow).

MF9695 має транспортер похилої камери з шириною 1,12 м, а MF9795 і MF9895 характеризуються більш широкою похилою камерою розміром 1,42 м, яка забезпечує більшу пропускну здатність. Одна з переваг комбайнів - наявність подавального бітера, що дозволяє зменшити витрати пального і пошкодження зерна.

Ротори мають однакову довжину 3,56 м та діаметр 700 мм. На MF9895 ротор зі збільшеним до 800 мм діаметром. Для забезпечення більшої продуктивності та кращої якості обмолоту всі ротори оснащені молотильними билами з можливістю реверсування. Варіанти встановлення бил та ножів додатково надають можливість регулювати режими обмолоту і сепарації скошених стеблин. У свою чергу гідростатичний привод ротора спрощує роботу комбайна за різної вологості і забур’яненості поля та зменшує енергоспоживання. Редуктор привода оснащений системою теплообміну, яка зменшує ризик перегрівання вузла у важких умовах праці.

Особливістю роторного комбайна MF9895 є швидка система розвантаження зернового бункера - 158 л/сек. Усі комбайни Massey Ferguson можуть бути укомплектовані системою точного землеробства Fieldstar.

Трактори

Трактори Massey Ferguson представлені різними класами потужностей від 40 до 280 к. с. Вони можуть справлятися з будь-якими завданнями - будь то підготовка ґрунту, збирання врожаю, обробка рослин засобами захисту, внесення добрив... Однією з найвагоміших переваг колісних тракторів Massey Ferguson є їх висока продуктивність і універсальність, можливість установки практично будь-якого навісного обладнання.

Трактори Massey Ferguson виробляються на сучасних підприємствах, що забезпечує їх високу якість і багаторічний термін використання. Зокрема, на заводі у м. Каноас у Бразилії трактори виробляються протягом 40 років. Щорічно з конвеєра сходить більше 20 тис. одиниць техніки. Вони надійні і розраховані на важкі умови експлуатації.

У 1958 році компанія випустила успішний трактор TE-20, який побив всі рекорди за кількістю продаж - 520 тис. Не меншим успіхом відзначився випущений в 1978 році MF 1505 - перший у світі трактор з електронним управлінням механізмом навішування (ELC).

Massey Ferguson - це...

Massey Ferguson сьогодні - це:
• більше 160 років інновацій та досвіду
• високопродуктивні збиральні комбайни та самохідні косарки
• один з провідних тракторних брендів у світі, з одним із найповніших модельних рядів
• компактні трактори з професійним навісним обладнанням для механізації робіт на виноградниках, у фруктових садах, у парковому і комунальному господарстві
• телескопічні навантажувачі
• прес-підбирачі.

Massey Ferguson є справжнім глобальним брендом, визнаним у всьому світі не тільки за свою багату спадщину і досвід, але за технологічне лідерство і широкий спектр продуктів. Від якості продукції до справжньої надійності та високопрофесійному сервісному обслуговуванню - справжня цінність місії компанії Massey Ferguson, яка йде корінням у шість поколінь. І як результат - лідерство бренду в сільському господарстві.