Більше 80% сільгосптехніки в Україні - імпортного виробництва

Більше 80% сільгосптехніки в Україні - імпортного виробництва

Нині технікою іноземного виробництва на наших полях майже нікого не здивуєш, радше дивиною є побачити нову сільськогосподарську техніку українського виробництва. І хоча, галузь сільськогосподарського машинобудування країни переживає не найкращі свої часи, але конкурентоспроможність ще не втрачена.

Як зазначив Олексій Павленко, міністр аграрної політики і продовольства України, вітчизняне сільгоспмашинобудування має великий потенціал для закордонних інвесторів, зокрема голандських - повідомляє компанія UAGRO.ua. - І очікує зрушень у плані налагодження виробництва зернозбиральних комбайнів, тракторів, інноваційної сільгосптехніки та обладнання.

На сьогодні ж виробництвом сільськогосподарської техніки займається лише 40 компаній, з яких 20 на межі виживання. Не мала роль у такій ситуації держави, стверджують фахівці. Зокрема, залишається невирішеним питання із митними ставками. Так, ставка на ввезення техніки закордонного виробництва нульова, а українські, до прикладу підшипники, потрапляють під митний збір від 2% до 7%.